کارگاه آموزشی تغذیه

 

 

 

مورخ ۹۴/۱۰/۰۹ در سالن اجتماعات سرای محله مسعودیه  ناحیه ۶ شهرداری منطقه ۱۵ تهران با همکاری سرا محله و خانه سلامت مسعودیه و کلینیک مددکاری اجتماعی پویان  کارگاه آموزشی تحت عنوان تغذیه با  حضور کارشناس تغذیه وکارشناس سلامت سرا محله و مددکاران کلینیک پویان وجمعی  از مددجویان کلینیک  برگزار شد.که شرح آن به قرار زیر میباشد:

خواص ومضرات نمک:

استفاده از نمک سودازا ست وباعث وسواس – بدبینی می شود که ویژگی انسانهای سودازاست که غلبه سودا دارند. مزاج دموی بهترین مزاجهاست.  استفاده از نمک وترشی زیاد برای سودایها خوب نمیباشد  افرادی که دارای مزاج سودایی می باشند قبل وبعد از غذا نمک مصرف کنند که باعث هضم بهتر می شود.

نمک باید روزانه ۶ گرم استفاده شود وبیشتر از آن مضر است نمک را باید آخر غذا استفاده نمک زیاد باعث فشار خون بالا ، آسم ،سرطان معده وناراحتی کلیه می شود نمک در افزایش و کاهش وزن هیچ تاثیری ندارد.

خواص میوه جات:

مصرف میوه جات باید قبل از غذا باشد وقتی میوه را بعد از غذا مصرف می کنیم باعث ایجاد سم در بدن میشود وغذا درست هضم نمیشود.ومعده را سرد می کند وباعث ایجاد یبوست میشود کلیه ها دچار مشکل می شوند فشار خون  رابالا می رود باعث ایجاد سرطان وناراحتی های کبد می شود .

پرتقال:

مصرف پرتقال کلسترول خون را پایین می آورد مقوی معده ،برطرف کننده گاز معده ،رقیق کننده خون،ایجاد صفرای خوب دربدن که باعث هضم غذا می شود ناراحتیهای صفرایی راازبین می برد.آب پرتقال ملین است واگر با نمک مصرف شود کرم معده وروده را ازبین می برد. استفاده از دم کرده گلهای پرتقال برای حالت تهوع مفید است.

برای لاغر شدن یک عدد پرتقال و ۳ عدد لیمو ترش را باپوست تکه تکه کرده وبا نیم لیتر آب بجوشانید به مدت ده دقیقه ودر طول روز استفاده کنیم چربی سوز است وباعث لاغر شدن می شود .

انار :

مصرف انار تصفیه کننده خون ،ترشح صفرای خوب در بدن،گرفتگی صدا را برطرف می کند،اسهال را برطرف می کند . مصرف روزانه  ۵- ۶ عدد از آن باعث اضافه وزن می شود ،مقوی قلب وآرامش بخش است.

برای هضم غذا یک عدد انار را خوب شسته داخل فویل پیچیده وداخل فر میگذاریم تا خوب پخته شود سپس بغیر از پوست آن انار را مصرف می کنیم.

برای عفونت های  زنانه پوست انار را خشک کرده بعد آن را می جوشانید وبعد صاف کرده وبا آن شستشو کنید.

جوشانده پوست انار وقرقره آن برای گلو درد  نیز مفید است .

انار حاوی تمام ویتامینها می باشد بجز مس که با استفاده از گلپر می توان مس را هم به بدن رساند.

شغلم :

مصرف شغلم برطرف کننده سرفه است ،ضعف جنسی را تقویت میکند. تقویت کننده حافظه ،برای کم خونی مفید است ، سرشار از کلسیم ،غده تیروئید را تقویت میکند، از بین برنده سرطانهاست . آب شغلم قند خون را پایین می آورد و قرقره آب شلغم برای گلو درد مفید است . آنتی بیوتیک خوبی است. مقوی قلب وآرامش بخش است .

نخود :

مصرف نخود کرم روده ومعده رو از بین می برد،عادت ماهانه را منظم میکند ، تقویت کننده قوای جنسی است . روغن نخود تقویت کننده مو ومسکن برای  دندان درد است.

استرس:

برای از بین بردن استرس : استفاده دو هفته در میان از استاقدوس به این صورت یک قاشق مرباخوری استاقدوس را یک لیوان آب ۲۰ دقیقه بجوشانیم بعد صاف کنیم وصبح استفاده کنیم .

استشمام گلاب موقع خواب استرس را کم می کند.

استفاده از گل نرگس یا گل مریم در منزل باعث کاهش استرس میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *